dailydaleep1515 dailydaleep1515
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which rate describes a unit price. $1.00 for 2 lemons. $3.00 for every pound. $4.00 for 3 slices of pizza. $6.00 for every 6 bottles.

Respuesta :

blackb3rry
blackb3rry blackb3rry
  • 24-10-2020

Answer:

I believe it would be $3 per pound.

Let me know if I'm incorrect!

Answer Link
jnessacole6
jnessacole6 jnessacole6
  • 15-12-2020

Answer:

It is C

Step-by-step explanation:

i can verify because i took the test and got 100

Answer Link

Otras preguntas

Bianca had 58 pixie sticks that she want to make last 6 days.How much can she eat each day so they'll last her 6 days?Between what two who numbers does your ans
what event led Lindbergh and his wife to move to Europe for privacy and safety
A cylindrical container's lateral surface is to be covered by a label. The container's diameter is 5 inches, and its height is 8 inches. How much paper is neede
Reflecting on the grade that you received on a recent assignment, rereading the feedback you received on it, and considering the steps you could have taken to m
Write the equation of a linein slope intercept form that has a slope of 9 and contains (0,-1).
What was Harriet Tubman's greatest achievement?
PLZ HELP ASAP I WILL MARK TBRAINLY AND YOU WILL RECIEVE !)) POINTS PLZ HELP Complete: El __________ enseña en el colegio. Question 1 options: mesero profe
You and your friend have been assigned to complete to complete a project. You both work together equally and get it done on time. What is this example of?
When was Martin Luther king killed?
can someone please help me verify each identity, i dont know how