cudderlover
cudderlover cudderlover
  • 26-10-2020
  • Mathematics
contestada

At a cost of $8 per pound, how many ounces of rolled oats can be bought for $4.40?

Respuesta :

itsvanessalopez itsvanessalopez
  • 26-10-2020

Answer: 16 ounces

Step-by-step explanation: you can only afford 1 pound with $4.40

Answer Link
hblalock84 hblalock84
  • 23-08-2021

Answer:

8.8oz

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Appositional bone growth occurs within the entire phone to withstand stresses at a specific spot in the bone true or false
a boat Covers 3 km in 30 minutes with current.If the actual speed of the boat in still water is 8 km/hour,then what is the effective speed of the boat in favor
Which language uses letter C the most?
Name the types of spiritual songs.
whats hypermobility ​
Two devices H1, and H2 are part of LAN. The devices are not directly connected to each other. They are separated by a router (R). The length of the first link (
Prompt Write a paragraph that objectively summarizes Jonathan Swift's "A Modest Proposal" and explains his purpose. Review Swift's "A Modest Proposal" here.
What are some topics I can talk about that relates to tuition should be free in colleges
photon has the frequency of 2.00 x 10^19 Hz, what is the energy and wavelength of this photon.
someone can help what is an verb phrases no verb phrasal an verb phrases