loli26n
loli26n loli26n
  • 21-11-2020
  • Mathematics
contestada

If 7 toothpaste tubes cost $40.50 how much does one tubes cost?​

Respuesta :

randleremma randleremma
  • 21-11-2020

Answer:

According to my calculations, it should be 5.78

Step-by-step explanation:

I just used a calculator for this :b

Answer Link
KevinfromOneSubtarct
KevinfromOneSubtarct KevinfromOneSubtarct
  • 21-11-2020

Answer:$5.78

Step-by-step explanation:

Just divide 7 by 40.50

Answer Link

Otras preguntas

Pepsin, a common enzyme found in the stomach, is most active at pH values between 0.5 and 2.5. It works slowly between pH values of 2.6 and 3.4. Beyond a pH of
Willingness to take turns is one way we can express our attitudes in
What is a function of cell division? A) to turn skin cells into hair cells B) to keep cell size small as multicellular organisms grow C) to allow cell size to i
fairs were an important part of a
Muddy water contains microorganisms, clay, and silt. Which of the following statements suggests that muddy water is a suspension? A.It is a heterogenous mixture
Just a few questions that I need help with. 1. Six of the 24 students in a homeroom have an electronic tablet. Predict how many students out of 200 have an elec
how do you put 76.342 76.332 76.232 76.343 in descending order
Which of the following was NOT a cause of the Spanish American War? A. The Cuban Missle Crisis B. Yellow Journalism C. The Sinking of the Maine D. American
When the Nile flooded, what did it leave behind?
the ratio of pens to pencils in carlos case is 4:5 he has 16 pens how many pencils does carlos have