Xguste Xguste
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

The price of 2 dozen cobs of corn (which is 24 cobs) is $7.20. Joanna want to buy just 3 cobs of corn. How much will she pay? in unit rate

Respuesta :

kjs6698
kjs6698 kjs6698
  • 23-11-2020

Answer:

 

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Jessica was solving an equation. After she finished simplifying, her result was 0=2. This result confused her. Explain to Jessica what her result means. Explain
What features distinguish anthropoids from strepsirrhines
after a fire, the ashes have less mass and take up less space than the trees and vegataion before the fire. how can this be explained in terms of the Law of Con
Circle 6 numbers for a total of 31.8,9,91,5,81,1,1
which is equal to 52 tens a 52,010 , b 5,210, c 5,200 d 520
there ate 4 more oranges than apples in the fruit bowl, there ate 5 more apples than bananas. there are 2 bananas. how many of each type of fruit is in the b
Why did the Marbury v. madison case happen?
does anyone have any ideas (easy) on cell simile projects. busy week but due tomorrow.HELP
During a soccer season, Mario made approximately 2 goal points for every 5 of his shots on goal.  What is the probability that Marion would make 2 goal points o
Is 0.602 equvalent to 0.62