nicolasnieminen
nicolasnieminen nicolasnieminen
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jenny bought 4 DVD's for $25.20. What was the unit rate?

Respuesta :

halynnmalone
halynnmalone halynnmalone
  • 23-11-2020

I think its 6.3........

Answer Link
Аноним Аноним
  • 23-11-2020

Answer:

1 dvd for $6.30

Step-by-step explanation:

25.20/4

Answer Link

Otras preguntas

An investment of $8500 increases in value by 4.5% every year. How long until the investment reaches about $17323.
I need a long summary for the movie "The Giver" please!​
factorize the following (x+3)²(2x-3)​
which substance has a mass is 13.5 grams, and its volume is 5 cm 3.
What factors should be considered while making plan?Mention the importance of economic plan in the development of the country.​
Will give crown The answer is more than one answer
Cameron's father wouldn't allow her to play with her friends until her room was spotless. Cameron hated cleaning; it was boring. She sat on her bed, taking in t
Give two reasons why God waited until the time of Moses to have His word recorded.
EASY POINTS!! EASY POINTS!! NO LINKS OR FILES
Which word is a synonym for "pogrom"? A) Pummel B) Convince C) Attack D) Pursue