michellegigglesr michellegigglesr
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada


If 12 snickers bars cost $8.40, how much does one bar cost?

Respuesta :

mdp7413lovep202jr
mdp7413lovep202jr mdp7413lovep202jr
  • 23-11-2020

Answer:

70¢

Step-by-step explanation:

$8.40/12 bars equals $0.70

Answer Link

Otras preguntas

laws that are intended to protect society as a whole
Jordan saved 4/5 of the amount he needs to buy a $80 video game. If he earns $7.75 per hour by working at a pizza shop, how many hours does he need to work to s
What are the Historical Factors for Other Countries?
How is the microflora population difference between regions?
Please help me ASAP!!!!!!!
About how long does it usually take a hypothesis to become a theory
is defined as the psychological qualities that bring continuity to an individual's behavior in different situations and at different times. A. Genetic makeup B.
Why doesn’t odysseus stab polyphemus the first night while the cyclops sleeps?
Recent work in classification of life on Earth has shown that what were once called prokaryotes are much more diverse than ever suspected. The prokaryotae are n
Inhalation of vomitus or other secretions into the lungs is called