jakaylaj68
jakaylaj68 jakaylaj68
  • 25-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.

$4.99 for 18 lb

The unit rate is $ ? /lb.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-11-2020

Answer:

4.99 divided by 18

0.277222222

Rounded to $0.28

Answer Link

Otras preguntas

3,254,107 what digit is in the hundred thousands place
If a woman runs 100 meters north and then 70 meters south, what is her total displacement?
Healthy bodies can come in a variety of shapes and sizes. How would changes in the types of bodies used in advertisements affect the health choices of the gener
fifteen seconds is what fraction of a minute
find a number greater than 25 that has more factors than the numbers
what is the value of n? 9×27+2×31-28=
simplify fraction 7 / 27
When is the product of two nonzero integers less than or equal to both of the two factors.
How to write 309,099,990 in word
what is the value of a cube shaped box with edges 6 cm. in length?