Murrengarden08
Murrengarden08 Murrengarden08
  • 25-11-2020
  • Mathematics
contestada

£3 will buy 5 meals for one person.

(a) work out the cost of one meals
give an answer in pence

I will mark brainest for the working out pls and it has to be the correct answer and working out.
I need a answer asap (as soon as possible)​

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 25-11-2020
3/5 = $0.60 a meal for one person
Answer Link

Otras preguntas

Hi! Can anyone help with this equation: Simplify (4b^2c)3
seat plan. She wishes to arrange them in such a way that only boys or girls will be there in a row. Find the common number of students that could be arranged in
why we should understand the global environmental problems??​
how would you help yourself if you are granted with magical power.write 5 points​
help me solve it pls
5 1/4 divided by 1/3 express tour answer as a mixed number in simplest form. please do KCF! <3 ill mark brainliest
Simplify ratio 5cm to 10m​
Help ASAP with the following problems-
find the value of X with full solutions​
Using the Table below find the common difference. Write the number in the answer box. Only write the number! х 3 5 7 9 у 1 5 9 13 Find a 15 Type the number answ