javinbarrera24 javinbarrera24
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

Five boxes of crackers cost $9. At this, how much do 20 boxes cost?

Respuesta :

leahleff leahleff
  • 21-12-2020
20 boxes would cost $45 at this rate
Answer Link
Angel8tor Angel8tor
  • 21-12-2020

Answer:

36$

Step-by-step explanation:

5x4=20   4x9=36  there for it's 36$

Answer Link

Otras preguntas

Find the number of yards in 63 feet
Their Eyes Were Watching God help: After Jody slaps Janie, Hurston writes: Janie stood where he left her...until something fell off the shelf inside her. Then s
What is a basic thesis statement of the letter from Birmingham jail?
A person has a choice between an apple or an orange. The person chooses the apple. What is the opportunity cost of choosing the apple?
Define a relation on Z by setting x R y if xy is even. Give a counterexample to show that R is not transitive. Find an ordered triple (a, b, c) satisfying the f
a virus is unlike an organism in that the virus is __________.
Given the challenges following unification in Italy, analyze why Italians were driven to immigrate to more nations with greater opportunity.
A suit costs $95. Barry has a discount coupon for 10% off and the city has a 4.5% sales tax. What is the final cost of the suit? please help
Which shape describes a paragraph with no stated topic sentence?
The height, in meters, of a coin dropped from a tall building is modeled by the equation d(t) = 4.9t2 where d equals the distance traveled at time t seconds and