Seudónimo Seudónimo
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $17.60 for a pack of 4 padlocks. Find the unit price in dollars per padlock. If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

ykhalaf54
ykhalaf54 ykhalaf54
  • 21-12-2020

Answer:

4=$17.60

1=$17.60/4

1=$4.40

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The diffusion of water through a semipermeable membrane is an example of _________ and __________. osmosis; passive transport osmosis; active transport hydro
I can't figure this one out.
humdreds of clothing stores closed in new york city this year. the supply of clothes at each price level ,will_____​
What is the volume of this square pyramid? 48 cm³ 96 cm³ 144 cm³ 288 cm³ Pyramid with a quadrilateral base. Each side of the base is the same le
What does 5.8E-12 mean?
what is the mean absolute deviation ​
I need help with this question
what is the equivalent fraction of 8/16 using division​
Write a number pattern that follows the rule subtract six but also has all odd numbers
To protect individual rights the antifederalists wanted to