Girls1only
Girls1only Girls1only
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

jacob and his buddies paid $35.01 on a football game to buy 9 cheeseburgers meals how much did a cheeseburger cost

Respuesta :

Carlie9596
Carlie9596 Carlie9596
  • 21-12-2020

Answer:

They cost 3.89 bc 35.01 ÷ 9 is 3.89 and 3.89 × 9 is 35.01

Answer Link

Otras preguntas

Carl bought 7 packs of pencils. He now has 42 pencils. He writes that 42 is 6 times as many as 7. Which comparison sentence below can he use to show the compari
which of the following is not a part of the body's nonfat components
what is the length radius of circumference of 36pie
How many liters are in 100 milliliters of water?
Bigest is this spelled right
give an example of the regular price of an item and the total cost including sales tax if the tax rate is 5.75%
How did women fight for change during the industrial revolution ? Please help i need it ASAP
Graph the line for y − 6= −4(x+2) on the coordinate plane. What are the points I would graph???
why doee the aurhor describe in detail madame loisels daily activities
Which of the following statements best represents a significant element in the lives of the pastors as evidenced in their letters ? A. Castles were large, draf