Stellsor
Stellsor Stellsor
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for trail mix if a 8 ounce bag cost $2.80.

Respuesta :

angie57104 angie57104
  • 22-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

2.80/8=.35 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

True or false? mendel's principle of independent assortment states that in an individual with the genotype aabb, the locus a will separate independently from th
Complete the comparison: 5+4= ?
The best method to analyze your eating habits for improvement is to: save all the containers of things you eat cut out the nutrition information from f
One number is four less than a second number. Five times the first is 6 more than 6 times the second
France and Great Britain insisted Germany make war _____ after the conflict ended. A. CAPITULATION B. REPARATION C. ABDICATION
What irrational number is between 4.47 and 4.48?
Vitamins a and c, thiamin, calcium, and magnesium are considered _____.
Solve (x + 1 < 5) ∩ (x - 4 > -3). {all real numbers} {x | 1 < x < 4} {x | x < 4 or x > 1}
√70 is between which two numbers on the number line? A) 6 and 7 B) 7 and 8 C) 8 and 9 D) 9 and 10
As an analogy to gene expression in eukaryotes, let's compare it to the process of cooking recipes from a library of cookbooks. match the cellular process with