Vega Enterprises has computed the following unit costs for the year just ended: Direct material used $12 Direct labor 18 Variable manufacturing overhead 25 Fixed manufacturing overhead 29 Variable selling and administrative cost 10 Fixed selling and administrative cost 17 Under absorption costing, each unit of the company's inventory would be carried at: $84. None of the answers is correct. $35. $65. $55.