cam8358 cam8358
  • 24-12-2020
  • Mathematics
contestada

3 people wanted to go in together to buy one ounce of gold in 1980 for $615.00. How much would it cost each person? ​

Respuesta :

zyzynoiz
zyzynoiz zyzynoiz
  • 24-12-2020

Answer:

$205.00

Step-by-step explanation:

$615÷3 =205

205 × 3= 205

like and give brainly please

Answer Link

Otras preguntas

Mr Flannery's math class averaged poorly on a test, so he gave them a retest. There are 30 students in his class. On the retest, 10 students gained 15 points ea
Diana invests $25000 in a bank at the beginning of the year.She will receive 7% interest at the end of the year, but she will have to pay a 16% tax on the inter
PLEASE HELP I am extremely confused. My teacher denied helping me because I was absent.
Find the slope of the line that goes through (2,8) and (5,13)
I need the answer for number 75.
which Step happens first in Translation Apex
Which states does tva serve
25 points + brainiest if correct!!! Which of the following is true of the boys in both of "The Chimney Sweeper" poems? they are unhappy they are covered in soo
In the figure shown below, m A) x = 8tan 50° B) x = 8cos 40° C) x = 8sin 40° D) x = 8tan 40°
reducing fractions 9/12