rockstaraud23
rockstaraud23 rockstaraud23
  • 24-10-2016
  • Mathematics
contestada

if 3 apples cost 6 dollars, how much does 1 apple cost?

Respuesta :

cesarsaladx
cesarsaladx cesarsaladx
  • 24-10-2016
Each apple cost two dollars
Answer Link
edenn edenn
  • 24-10-2016
3/6=0.5
0.50=1 apple
Answer Link

Otras preguntas

The British tried to American sailors into their navy.
An organism's body is constructed using the information contained in    genes, memory, inherited traits, or proteins  PLEASE HELP
Which number can not be used to write related number sentences? explain. 5 7 9 14
Billy thinks evolution is slow and continuous. He believes in gradualism,punctuated equilibrium, or convergent evolution.
3x-2x(4y+5y-3) find the algebraic sum
How are igneous rocks formed? A. Lava or magma heats up and crystallizes. B. Lava or magma cools and then crystallizes. C. Glaciers melt. D. Hail falls and melt
How should a well-written business report begin? with an attention-grabbing introduction with a summary with a claim with detailed findings
Ammonia, NH3, can be classified as a base because in a chemical reaction with an acid, ammonia will (1 point)produce hydroxide ions in solution. produce hydroni
protocols are rules that determine how the internet handles message packets flowing on it. True or false
Emily Dickinson's poetry was rescued for posterity by A. her secret lover. B. the residents of Amherst. C. a cleric from Boston. D. her sister.