lexrne lexrne
  • 26-10-2016
  • Mathematics
contestada

find the unit price for each trail mix. cost is $6.00 and weight 3/4Lb

Respuesta :

coms886616
coms886616 coms886616
  • 26-10-2016
6/ 3/4
6(4/3)
= 8

The answer is 8. 
Answer Link

Otras preguntas

Gold has a density of about 20g/mL. If I had a 60g sample, it should have a volume of about ___mL.
In 2002, steel industry lobbyists and auto industry lobbyists pressured then President George Bush and Congress for the highest possible tariffs on imported ste
Natural gas is a A. type of solar energy. B. type of electricity. C. nonrenewable resource. D. renewable resource.
A chef is going to use a mixture of two brands of Italian dressing. The first brand contains 6% vinegar, and the second brand contains 11% vinegar. The chef wan
The interpretative task of the art critic involves asking which of these questions? A. What makes the message of the work relevant in the current world? B. What
The length of a rectangle is 6 yards longer than it’s width if the perimeter of the rectangle is 40 yd, find its area
There will be many polynomials of degree 2 that pass through the points (1, 5) and (3, 7). The situation can be described by a system of two linear equations in
2+4447=8ii what is ii​
How much minutes is 11:24 minus 10:45
Who led slaves to freedom