204715
204715 204715
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

4 packages of blueberries cost $9. How many packages of blueberries can you buy for $63?

Respuesta :

walkeke
walkeke walkeke
  • 22-01-2021

Answer:

28

Step-by-step explanation:

Answer Link
FamoussHailey
FamoussHailey FamoussHailey
  • 22-01-2021

Answer:

9 divided by 3= 6. You can buy 6 packages of blueberries for $9 dollars.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

i need help with the wuestion
I. FILL THE CORRECT VERBS FROM THE GIVEN BRACKET: 1. She will______ read the book. (has, have, had) . ​
Do u think the price of water should be raised
The ____ detective dose not allow his personal opinion to interfere with his investigations
Saul is using his understanding of place value to divide the decimal 134.55 by the decimal 0.5 Which of the division problems shown could he solve to give him
Summary of a pen of my aunt
20 POINTSSSSSSSS + BRAINLIEST.. PLZZZZ ANSWERRRRRRR ASAPPPPPPPP The red-cockaded woodpecker is an endangered species living in the southeastern U.S. Two of the
help me with this please
Why is the Antarctic current so much faster than other currents
In light of the Corona pandemic, how do we differentiate between trust and dependence?