EwTrTw9577 EwTrTw9577
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

Molly also buys a bag of 8 apples for $3.60. Write and

solve an equation to find how much Molly paid for

each apple.

Respuesta :

shmemella shmemella
  • 22-01-2021

Answer:

each apple is 0.45

Step-by-step explanation:

$3.60 divided by 8 is equal to 0.45.

Answer Link

Otras preguntas

can you draw a square thats not a parallelogram
is x-8 a factor of the function f(x)=-2x^3+17x^2-64?
How to solve 7x2+5-2x-3+5
Explain true or false if you collect organize and interpret your data properly you will always be able to draw a logical conclusion
What's the scientific notation of 0.000000109
2/5b+1=-11 how to slove
What times what equals 210
the square root of 28 is between what two whole numbers
How to solve 5.5x+32=57
A computer's fan rotates 2000 times in 40 seconds. Find the unit rate in rotations per second.