WeLikeTikTok
WeLikeTikTok WeLikeTikTok
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of four CFL bulbs cost $5.12 what is the cost for CFL bulb HELPPP MEHHH BTW ADD ME ON FORTNITE poineytail360

Respuesta :

tytya2526 tytya2526
  • 22-01-2021

$1.28

If you divide $5.12 by 4 you get 1.28

so it's 1.28 per

Answer Link

Otras preguntas

what is one way deforestation contributes to climate change​
PLZ HURRY IT'S URGENT!!!!! Which of the following is not true about the end of slavery? A. Most slaves were women who worked as household slaves. B. Thro
find the volume of a cone with a diameter of 12m and a height of 7 m​
An Incident Commander's scope of authority is derived from existing laws, agency policies, and/or ______. A. Outgoing Incident Commander B. IMT Position Descr
(05.06) Which of the following points lie in the solution set to the following system of inequalities? y ≤ x − 5 y ≥ −x − 4 A) (−5, 2) B) (5, −2) C) (−5, −2) D
What is the value of –112.84 – 54.14 – (–29.18)?
Trace the path of filtrate and urine from the glomerulus to the external urethral opening
Which of the following sentences is capitalized correctly? A. Markus rode in a black hawk helicopter on his birthday. B. Effy will enroll in Camazotz juni
Delaware, Maryland and Pennsylvania were proprietary colonies. What was a proprietary colony?
Read the excerpt from Hurston’s “John Redding Goes to Sea.” Matty Redding, John's mother, was setting the table for supper. She was a small wiry woman with larg