shivanisundar1212 shivanisundar1212
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

At H-E-B, Altuve's cereal is $4.56 for a 24-ounce box. Correa's cereal is $5.76 for a 36-ounce box. Which is the better buy and by how much?

Respuesta :

ymfurt2hib ymfurt2hib
  • 22-01-2021

Answer:5

Step-by-step explanation:

ok

Answer Link
Аноним Аноним
  • 22-01-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

why might someone want to flee to afghanistan to seek a home in a new country
How much less than 1 is 3/9? Is the answer to this question 1/3???
The time t required to drive a certain distance varies inversely with the speed r. If it takes 2 hours to drive the distance at 40 miles per hour, how long will
Which is the most appropriate unit of measurements to use to measure the thickness of a quarter? Elaborate. A.) meters B.) Kilometers C.) Centimeters D.) Millim
How and why did the antislavery movement become more radical over the period 1815 to 1860?
Write y=2x^2+8x+5 in vertex form. Please
Anyone know how to do this? Look at picture
Anyone know how to do this? Look at picture
Write y=2x^2+8x+5 in vertex form. Please
White phosphorus, P4, is prepared by fusing calcium phosphate, Ca3(PO4)2, with carbon, C, and sand, SiO2, in an electric furnace.2Ca3(PO4)2(s) + 6SiO2(s) + 10C(