MiraTou123456789
MiraTou123456789 MiraTou123456789
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

15 POINTS!!!IF YOU HELP ME!!!
1. A shopper bought a 10-pound bag of apples for $12.50. What was the unit price? Show your work. A $0.63 C $6.25 B $1.25 D $12.50

Respuesta :

mirrglo mirrglo
  • 22-01-2021
B divide 12.50 by 10
Answer Link

Otras preguntas

If your good at maths please help!
Which operation can be performed when adding a scale unit node to an azure stack hub integrated system?
Normally counters are retentive. This means that if your accumulated count is up to 300 and power to your system is lost, when power is restored the accumulated
Translate the following directions: One puff qid prn.
The function f(x)= 7.40x represents the cost to purchase x pounds of chocolate from a candy company. The function g(x)= 0.18x+ 3.75 models the cost to ship x po
A Mast permit is your permit to serve alcohol you must permit
You need to ensure that you pay for compute resources only when the apps are running. (True/False)
what’s X and Angle A?
The change in internal energy of a system is -123 j. if 85 j of work was done on the system by the surroundings, how much was heat exchanged (in j)? report your
Which of the following is correct about text messaging? a. It typically requires using a desktop computer b. It only allows alphanumeric text c. It is usually s