tobydillan8 tobydillan8
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada


Find the unit price of 2 pounds of flour that costs $1.35?

Respuesta :

Zebugsbunny Zebugsbunny
  • 22-01-2021

Answer:

0.675

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Question 1 of 10 The lead singer for the Motown female group called the Supremes was Diana Ross. O A. True B. False
MCR instruction can be used to latch the "power" in the program, similar to master control relay used in hard wired panels. a.Trueb.False
The question Part A s two parts. First, answer Part A. Then, answer Part B What can the reader infer about Ellie in Passage 1? Ellie reizes Jerome doesn't know
ibu membeli gula 8kg,jagung 10kg,beras 15kg,kedelai 12kg dan kentang 5 kg.berat rata rata belanjaan ibu adalah
What is factor that is associated with soil degradation in the sahel
In ΔXYZ, ∠X=83° and ∠Y=22°. ∠XWZ=90° and XY=62. Find the length of XW to the nearest integer.
19/04/2024 QUESTION S 5.1 In the diagram below, P, M, T and R are points on a circle having centre O. PR produced meets MS at S. Radii OM and OR and the chords
Is Dave's conversation with Attorney Perry admissible? Why or why not? Discuss.
Most business combinations include the _____________, and that consideration is used to measure the fair value of the business acquired.
A mc donal’d franchisee who owns 18 restaurants in northern california said he has been forced to raise menu prices due to the state’s new $20-an-hour minimum w