anthony4246 anthony4246
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

You pay $21.60 for a 20 pound bag of dog food. What is the unit price for dog food?

Respuesta :

eliangovea420
eliangovea420 eliangovea420
  • 22-01-2021

efseegbszgea

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how do you find the missing endpoint if P is the midpoint of line NQN(2,0) P(5,2)
How can complex fractions be used to solve problems involving ratios?
Was there a radical break between the Middle Ages and the early renaissance?
Use properties to find the sum or product 93+(68+7)
Cutting down certain trees while leaving other trees standing could be described as....?
write five diffrent fractions that each simplify to two-fifths
which equation has the least solution? a. x+5=13 b. -6x=-30 c. x/4=18 d. x-2=-11
Re-write the set W by listing its elements. Use the appropriate set notation. W= { x / x is an integer and x > 3}
What 2 square numbers have a sum of 130
448,077 is ------------------------------------------------ than 347,077