Nyonnahunnybun12 Nyonnahunnybun12
  • 23-01-2021
  • Mathematics
contestada

Pls help I’ll brainlest grades close today pls helpp

Pls help Ill brainlest grades close today pls helpp class=

Respuesta :

claraborus claraborus
  • 23-01-2021

Answer:

First deal is better, unit rate of first deal is 22

Step-by-step explanation:

176/8=22

Answer Link

Otras preguntas

40 pounds of cashews costing $9.20 per pound were mixed with 100 1b of peanuts costing $3.32 per pound. Find the cost of the resulting mixture
What percent of 200 is 150
Let f(x)=6x+7 and g(x)=8x+2, and find the following (Fog)(-3) Answer please
how do I capitalize the sentence I went on the maid of the mist boat in Niagara Falls
ii dont understand how to solve a system of linear equations using the substitution method
could you cut down a sequoia
how did the sons of liberty influence the events that led to the American Revolution
The sum of three consecutive integers is 114. Find the integers
which element has atoms with the strongest attraction for electrons in a chemical bond? chlorine nitrogen fluorine oxygen
what is 49.67 divided by 6 (step by step)