uhmichele08 uhmichele08
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 15.5 gallons are $24.16, how much is it for one gallon

Respuesta :

lacampanella
lacampanella lacampanella
  • 24-01-2021

Answer:

$1.55870968

Step-by-step explanation:

24.16dollars/15.5gallons = 1.55870968dollars/gallon

Answer Link

Otras preguntas

5% of 58 can someone plz help
The cheetah, which is the fastest land mammal, can accelerate from 0.0 mi/hr to 70.0 mi/hr in 3.0 seconds. What is the acceleration of the cheetah? Give your a
What is the meaning of bathymetry
If x-3 is 4 more than w, then x is how much more than w?
Double my tens digit to get my one digit. Doble me and i am less then 50
0.6x-0.3y=-1.50.04x-0.02y=-0.1
Double my tens digit to get my one digit. Doble me and i am less then 50
A __________ is a wide-mouthed body of water close to shore.A.gulfB.bayC.seaD.lake
What is 0.00000008 in scientific notation?
Mars takes 686 days to orbit the Sun. What percent is this of the time it takes the Earth to orbit the Sun?