jackson690
jackson690 jackson690
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $3 for a pack of 20 pencils. Find the cost per pencil.

Respuesta :

MeSayHi123531 MeSayHi123531
  • 24-01-2021

Answer:

20/3

Step-by-step explanation:

Answer Link
leoskipper24813 leoskipper24813
  • 24-01-2021

Answer:

15 cents right?

Step-by-step explanation:

3/20=.15

Answer Link

Otras preguntas

2. Which sequence of transformations will carry the given pre-image onto the image shown with dashed lines? B D₂ I a. Reflect across BD, and then rotate 270° cl
a melody that is stated backward is said to be in
462 people get on an empty train at a station. At the first stop, 234 more people get on the train, and 95 people get off. There are no more stops until the tra
for a certain company, a train coming from new york to washington dc takes 3 hours to travel 228 miles. a new train company is able to complete the same journey
--------------------​
Ali is planning a party. He wants to buy some cakes and some sausage rolls. The cakes are sold in boxes. There are 12 cakes in each box. Each box of cakes costs
you decide that you want to see the ecg signal peak at about 0.5 volts after the instrumentation amplifier. how much gain (vout/vin) do you need out of the inst
Question 5 Find the measure of angle e. 32° 148° 16.6 pts
which of the following is not a requirement for a payment between former spouses to be considered alimony? a.the payer and payee must not live in the same house
how can you prove the triangle angle sum theorem? Thats it, thats the question