allisonc9856
allisonc9856 allisonc9856
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

Martha goes to the grocery store to buy oranges . Oranges are on sale for $1.25 per pound . How much would 5 pound of oranges cost

Respuesta :

jennytheissen20 jennytheissen20
  • 25-01-2021

Answer:6.25

Step-by-step explanation:1.25x5=6.25

Answer Link
dlampp123
dlampp123 dlampp123
  • 25-01-2021

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

1.25 × 5 = 6.25

hope this helps...

Answer Link

Otras preguntas

What was the Teapot Dome Scandal? a. It was a scandal during the Harding administration in which the Secretary of the Interior took bribes to lease naval oil r
how many combination of players can a coach have if he needs to pick 2 out of a total of 4
Professional treatment for an eating disorder includes all of the following EXCEPT: A. physical therapy B. nutritional counseling C. psychotherapy D. residentia
The printing of books from carved wooden blocks was developed during the _______ dynasty of China. a. Mongol b. Ming c. Manchu d. T'ang
Which foods were first introduced to the Americas by Europeans through the Columbian Exchange? Tomatoes and pumpkins Rice and peppers Corn and potatoes Wheat an
what is the perimeter of the trapezoid
In which part of a professional email should you try to be brief, but highly descriptive?
To display the on-screen touch keyboard, tap the Touch Keyboard button on the Windows taskbar. TRUE or FALSE.
prove that root3 (cosec (20))-sec (20)=4
What type of interview would be most likely for the following scenario? calling voters to encourage them to vote a certain way selection information-gathering p