mlm175 mlm175
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

POSSIBLE POINTS: 1
Your friend paid $22.75 for 7 ice cream cones. Which is the unit cost per ice cream cone?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-01-2021

Answer:

$3.25 per cone

Step-by-step explanation:

$22.75/7 =3.25

Answer Link
Mana022 Mana022
  • 25-01-2021

Answer:

3.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what fraction of 1 litre is 50ml
what is the answer for 2.25t+5=13.5t+14
What are some reasons why European powers created African colonies
how does differentiation lead to tissues and organs in a developing organism
Use the ten frames. Write a number sentence. There are 17 goats in the barn. 8 goats go outside. How many goats are still in the barn?
How did the Crusades and the Renaissance encourage the age of exploration?
What is the Aryan caste system
what effects on sectionalism did the industrial revolution have?
Who were the Puritans? What beliefs did they hold about government and human nature?
In bud not buddy how did rule 63 help bud survive