heyitzsydney
heyitzsydney heyitzsydney
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 4 pens for $1.00. How many did she pay for each pen?

Respuesta :

jocey30989
jocey30989 jocey30989
  • 25-01-2021

Answer:

Sarah paid 25 cents for each individual pen

Step-by-step explanation:

Answer Link
alk03pagett alk03pagett
  • 25-01-2021

Answer:

she paid .25 cents for each

Step-by-step explanation:

1.00÷4=.25

Answer Link

Otras preguntas

At a youth group the 30 participants in a quiz are offered a drink and a snack. 16 have both a drink and a snack, 5 have a drink only and 3 have neither a drink
A driver suspected of driving under the influence of alcohol passed the breathalyzer screening test showing only minimal levels of alcohol. Legally, _____.
Your graduation year for high shcool is 2023. You go to college for, 4 years. What year of college would you graduate? a.) 2026 b.)2027
What causes alfonso and ernie to argue in broken chain
What is CIPA ? What are its symptoms ?
You learned about the aptly named enzyme Citrate Synthase. There are more enzymes that count citrate as substrate or product. Compare and contrast two reactions
Which of the following is not a possible method of transmission for Hepatitis B, Hepatitis C, or HIV? a) b) Needlesticks or other sharps injuries Contact with m
7. Arby's offers college students a 10% discount. Jason and his friends went there forlunch and bought food for $33.70. How much did it cost after they received
HELP QUICK PLZZZ HURRY !!!!!!!!!
Write a short paragraph to explain how you used the law of sines to solve a triangle