alenarm2008
alenarm2008 alenarm2008
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

It cost $13.50 to but 3 used video games how much will it cost to buy 1

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-01-2021

Answer:

4.50

Step-by-step explanation:

thats really easy bro just divide $13.50 by 3 and you get your answer

Answer Link
Ricardia
Ricardia Ricardia
  • 25-01-2021

Answer:

1 =$4.50

Step-by-step explanation:

since all 3 cost $13.50 you divide 13.50 by 3 to find your total

Answer Link

Otras preguntas

the points (-9,-10) and (n,-9) fall on a line with a slope of 1 . what is the value of n
an electrician can wire on average 4.5 houses in a week.how many months will it take her to wire 55 houses if she wires the same number each week and figures on
try of false using a combination of alt and a key underlined in the command you want is a short cut?
Show Your Work 1. 28 in. = ft 2.15 pt. = qt 3. 38 in. = ft 4. 18 ft = yd 5. 72 oz = lb 6. 2 lb = oz 7. 4 gal = qt 8. 4
round 14.603 to the nearest hundredth
What benefit would a guitarist have by knowing standard notation? A) Standard notation helps a guitarist maintain good right and left hand form. B) Standard no
Simple subject for penguins are birds that thrive in cold places
What are the stages of primary and secondary succession?
Find the lcm between 8 and 56
Why did nations build constitutions and laws?