ingridchairez2017
ingridchairez2017 ingridchairez2017
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of cheese if 1.6 pounds cost $14.40?

Respuesta :

mustachekawaii0825
mustachekawaii0825 mustachekawaii0825
  • 25-01-2021

Answer:

$8.87 per pound

Step-by-step explanation:

Answer Link
500004168
500004168 500004168
  • 25-01-2021

Answer:

32647

Step-by-step explanation:

It is this becasue i know

Answer Link

Otras preguntas

How will the aging boom affect health care and the health professions in the future?
The weight of 8 science books is 28 pounds. What is the weight of 11 science books?
When drinking alcohol, judgment begins to deteriorate at __________.
Which sentence contains a participial phrase that is placed correctly? Jose paid for a hamburger scanning the cafeteria for an empty seat. Peeling off her wint
What was the main failure of the Articles of Confederation that eventually led to the US Constitution
What is the value of x in the equation below?
Which best explains why banks consider interest on loans to be important?
A cylinder has a height of 11 inches and radius of 9 inches. Find the surface area of the cylinder in terms of π.
Which of the following is true about the glucose molecule during the process of cellular respiration A . It forms oxygen B . It builds muscles C. It forms mit
What was the purpose of the Land Ordinance of 1785? A) to create a structure for the federal government b) to subdivide and sell land in the Northwest Territory