honey2765 honey2765
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

16 donuts cost $15.75 what is the price per doughnut

Respuesta :

masterethan0921 masterethan0921
  • 25-01-2021

Answer:

About  1.01$ - 1.02$

Step-by-step explanation:

Answer Link
laylabear14
laylabear14 laylabear14
  • 25-01-2021

Answer:

$1.02

Step-by-step explanation:

16 divided by 15.75 is $1.02 (rounded)

Answer Link

Otras preguntas

Select all that represent 31.452
An enzyme that makes covalent bonds between the sugar of one nucleotide and the phosphate groups in another nucleotide in dna is?
What does the history of the Green Book teach us about Black travelers in the U.S. before the Civil Rights Act? Support your answer with evidence from the text.
What happens when you put hexane on pennies?
1. Solve. 83.9 + 62.71 Please help me find out this answer thank you
Write an application that prompts the user for the radius of a circle and uses a method called circlearea to calculate the area of the circle.
A malignancy of epithelial tissue that is a much faster growing cancer than basal cell carcinoma and has a greater potential for metastasis if not treated, is k
What is a harsh grating sound caused by abrasion of the pericardial surfaces during the cardiac cycle?
What is the angle between the iodine-fluorine bonds? (if there is more than one angle, pick the smallest.)
Find the number b such that the line y = b divides the region bounded by the curves y = 16x2 and y = 16 into two regions with equal area. (round your answer to