kgmirandacor
kgmirandacor kgmirandacor
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Korl spent $46.20 on 12 gallons. what was the price per gallon?​

Respuesta :

soccerteller soccerteller
  • 26-01-2021

Answer:

3.85

Step-by-step explanation:

46.20/12

12 goes into 46.20

3.85

Answer Link

Otras preguntas

What started the Bacon Rebellion of 1676 (easy simple response)
Is the sentence objective or subjective. I sat on my bed, feeling unmoored 
Which statement best describes the economic concept of scarcity? A. People can use many different factors of production to make goods. B. People can invest in b
Which measure of center best represents this set of data? 12, 13, 13, 15, 15, 15, 16, 16, 17 •Mean •Mode •Median •Symmetric
Yosemite Falls, in California, has a total height of 73,000cm. What is the height in meters?
Factor 25 - 4x^2 25 – 4x^2 = 0
A student is testing whether light is required for corn seeds to germinate. He plants one group of seeds in soil in the dark and leaves the other group exposed
In the last stanza of "The Nymph's Reply to the Shepherd," the nymph indicates that she wishesa. the shepherd had not made his offer. c. the world were differen
Which is NOT a characteristic of all living things?
Anyone have Y.O.U.T.U.B.E or S.O.U.N.D.C.L.O.U.D. I need help putting my music and videos out there