klowe4811
klowe4811 klowe4811
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

if pear cost 1.95 per pound how much would to pounds cost plz answer back thank you and god bless you.

Respuesta :

rex12342 rex12342
  • 26-01-2021

Answer:

$3.90

Step-by-step explanation:

please give me brainliest

Answer Link

Otras preguntas

Write a summary of Summer in New York City. Module 11.04 language arts
the are of a kite is 126 cm² and the length of the diagonal is 14 cm,how long is the other diagonal?​
Can someone show step by step to get the answers please
find the mole fraction of benzene and toluene in solution containing(a) equal mass of each (b) equal molecules of each ​
The following text is encoded in rot13. "Qba'g gel gb or yvxr Wnpxvr. Gurer vf bayl bar Wnpxvr. Fghql pbzchgref vafgrnq." - Wnpxvr Puna Decode it, and paste t
Identify the terms,like terms,coefficients, and constants in each expression. 4e+7e+5 5a+2-7 -3h-2h+6h+9 4-4y +y-3 7-5y+2+1 2m+3m-m 9k+7-k+4 -8p+6p-2
Simplify: LaTeX: (4a + 6b)^2.
How did enslaved individuals define and navigate a path of resistance and what were the consequences?
BRAINLIST AND PROFILE THANKS TO BEST ANSWER! Pertaining to wolves: Why would rival packs come into another pack's territory? What is often the result when this
what was the main purpose of making new organisation for world peace?give good answer i will mark the best brainliest and no rrolls or links other wise you will