haydenocampo9 haydenocampo9
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $1.05 a pound at the market. If Conner
bought 3.4 pounds, what was the total cost?

Respuesta :

Goldie21
Goldie21 Goldie21
  • 26-01-2021

Answer:

I think the answer is 3.57 because 3.4 x 1.05 is 3.57

Answer Link
vincentvan207 vincentvan207
  • 26-01-2021
The answer is $3.57, $1.05 x 3.4= $3.57
Answer Link

Otras preguntas

Find the Circumference and Area of a circle with the information provided: D-20ft R=10ft
What is the volume of a substance that has a density of 13.05 and a mass of 145.75g?
brainiest to whoever right
Summarizing means: A) making connections between literal details in a text and its main idea or theme. B) taking time to ask questions about a text and trying
Q9) There are 4,000 students attending a local community college and the number of students is increasing by 5% each year. How many students will attend the col
Hellpp pleaseeeeeeee
What are some things you need to feel safe in class so that you can learn?
Why can’t one of the names be PNM, or MPN for the plane? But MNP can? What’s the difference, and why?
If LN=54 and LM=31 find MN
PLS HELP IT'S DUE TODAY