lalagirl55 lalagirl55
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples cost $0.98 per pound. How much would it cost
to purchase 5.5 pounds of apples?

Respuesta :

LostintheClouds
LostintheClouds LostintheClouds
  • 26-01-2021

Answer: $5.39

Step-by-step explanation:

0.98 x 5.5 = 5.39

Hope this helped ! :)

Answer Link

Otras preguntas

What does the underline sentence suggest about Reggie?
jenny was so pretty, she was like a​
How are you going to spend your Thanksgiving day? BE SPECIFIC. 3-5 sentences. PLEASE HELP ME I HAVE NO IEDEA WHAT TO PUT, I''LL GIVE BRAINLIEST!
The figure shows three right triangles. Triangles PQS, QRS, and PRQ are similar. Theorem: If two triangles are similar, the corresponding sides are in proportio
Identify the ordered pairs for points A, B, C
If g + 11 = 16, then evaluate 5g + 12
saGReDGragragrgadhgtrdfzgzrdsthyhtrgtsh
simplify -13.5a+34.12b+65.5-32.5b-35.8a
Bru this was a challenge
George saves $163 a month. George saves $142 less each month than Lane. How much will Lane save in 2 years.