lillimeans13 lillimeans13
  • 27-01-2021
  • Mathematics
contestada

Janelle bought milk and bread. Including
tax, the milk cost $2.68 and the bread
cost $3.42. How much did Janelle spend?

Respuesta :

Kylleo
Kylleo Kylleo
  • 27-01-2021

Answer:

$6.10

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The price of a candy bar is $1.53. If this is three cents more than triple the price ten years ago, how much did the candy bar cost ten years ago?
Solve the equation: 39 = 3m - 12
Calculate the correct monthly pay for an annual salary of 42,000?
please help asap!!!! algebra !!! 50 points!!!! the last answer is -she incorrectly determined the x-coordinate of the vertex
Jay is measuring the sides and angles of a number of triangles looking for a triangle that is congruent to triangle XYZ below.Which set of side lengths could c
Solve the system by substitution verify your solution by checking that it satisfies both equations of the system y=2x 3x-y=15
Is 1+4(3x-10)-12x equivalent to-9
How many combinations can you make with4 different toys
List all of the recessive traits you noticed in the picture
What is a gene? ✓ O A. A piece of DNA that controls a trait O B. A specific form of an allele O C. A group of chromosomes O D. A chromosome that determines gend