arturobiles300 arturobiles300
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alicia bought a package of eight peaches for $3.20. Find the cost of each peach.

Respuesta :

miacohoa8
miacohoa8 miacohoa8
  • 22-02-2021

Answer:

.40 cents each.

Step-by-step explanation:

$3.20/8=.40

Answer Link

Otras preguntas

Which equation represents the function graphed on the coordinate plane? g(x) = |x – 4| – 10 g(x) = |x + 4| – 10 g(x) = |x – 10| + 4 g(x) = |x + 10| – 4
geometric structure of ccl4
Need help asap! I'll mark u brainliest if the answer is right!
What is the area of this tile
Why do we need to conserve energy
"Based on what is known about Stalin from history, which statement from his speech is the best example of hypocrisy?" A. The [Soviet] State Committee of Defens
Need help ASAP 10 points
How does Maria’s changing attitude emphasize the theme of the short story? Use details from the text to support your answer. growing up by Gary soto
evaluate 7(m-11) if m =11
Please help me urgent! You place a balloon in a closed chamber at standard temperature and pressure (STP). You cool the chamber to half of its original tempera