hellokittyob
hellokittyob hellokittyob
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

ASAP ASAP ASAP ASAP MATH MATH MATH homework

ASAP ASAP ASAP ASAP MATH MATH MATH homework class=

Respuesta :

sszet7250
sszet7250 sszet7250
  • 22-02-2021

Answer:

$20

Step-by-step explanation:

Simple, if he sold 16 pretzels, and each one costs $1.25, then multiply the cost by how many:

16X1.25=20

So he got $20

I hope this helps!

Answer Link
AASESH
AASESH AASESH
  • 21-08-2021

Answer:

20

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

plz tell me what is the Lacrimal Punctum?
Five rational numbers in common fraction forms that are not integers
116 is 145% of what number
How do you simplify i²⁹? (If you can't tell, that's the imaginary number i^29).
Make the word "upheaval" in a complete sentence
birds use their beaks to rub their feathers with oil secreted by the?
Can you show us how to find the discriminant of the quadratic x^2 + 2x -2 =0
Joey can assemble all of his factory work in four hours. Phil takes six hours to assemble the same amount of factory work. If they worked together to assemble t
What number is 33 1/3% of the positive difference between 25% of 60 and 75% of 16?
Bats use ultrasound in echolocation. This sound is characterized by __low frequencylow amplitudehigh frequencyhigh amplitude