lesliesanchez1234 lesliesanchez1234
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

You got paid $343 for 7 hours of work. Find the unit rate.

Respuesta :

thebecks
thebecks thebecks
  • 22-02-2021

Answer:

$49 / hour

Step-by-step explanation:

343/7 = $49/hour

Answer Link
amiyahnodal13
amiyahnodal13 amiyahnodal13
  • 22-02-2021

Answer:

49

Step-by-step explanation:

You do 343÷7 which equals your sum

Answer Link

Otras preguntas

What is 81.139 round to nearest tenth
what adds to -3 and multiplies to -36
What is the importance of federalism in the constitution
Steve pays less than $32 per day to rent his apartment. August has 31 days. What are the possible amounts Steve could pay for rent in August?
Which additional word or words in the sentence should be capitalized? The hubble space telescope has been in orbit around earth since 1990. Choose all answers t
Can someone help me find the angles for number 13 14 and 15
which of the following is a segmented worm with a true coelom? a. flatworm b. annelid c. roundworm d. echinoderm
Which sentence does not contain any punctuation errors? A. Mrs. Jefferson is the woman who will train us. B. Mrs. Jefferson is the woman, who, will train us. C.
Identify three forces that act on plates to make them move.
Explain why a square is always a rectangle but a rectangle is not always a square.