doodoobrainforr
doodoobrainforr doodoobrainforr
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help asap!!!!!!!!!

Please help asap class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-02-2021

Answer:

The unit price per apple is $0.50

Step-by-step explanation:

If there is a total of 12 apples priced at $6, you can do 6 / 12 to find how much each apple costs individually.

6 / 12 = 0.5

Therefore, each apple costs 50 cents, or $0.50.

Answer Link

Otras preguntas

NEED HELP ASAP. a sphere has a surface area of 36pi ft2. find the volume of the sphere.
log(log(100^50x)) please expand as much as possible
find the value of x, rounded to the nearest tenth.
which is a property of an angle
Guys, please help out.
:Which graph shows the solutions the following inequality?: 4d - 6 < 18
2. In what ways are the mutations described in Steps 5-6 and 7-8 different from those described in Steps 9-10 and 11-12?
Please help. The length of the hypotenuse of a 30 degree-60 degree-90 triangle is 25 what is the perimeter?
which challenge requires cooperation among nations to solve?
What two books has John read? brand new world