knevaena knevaena
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

A package of 8 gel pens cost $14.24. What would be the cost per pen?

Respuesta :

alexsalamander10 alexsalamander10
  • 24-02-2021

Answer:

1.78

Step-by-step explanation:

Answer Link
IV3053 IV3053
  • 24-02-2021

Answer:

1.78 dollars per pen.

Step-by-step explanation:

I hope this helps.

Answer Link

Otras preguntas

how do you write 5,901,452 in word form
Who won the November 1964 U.S. presidential elections in a landslide victory? a. Barry Goldwater b. Robert McNamara c. Lyndon B. Johnson d. Richard Nixon
The length of time hunter-gatherers stayed in one region depended on
fourteen boys and 21 girls will be equally divided into groups.Find the greatest number of groups that can be created if no one is left out
Which is greater 5000 ml or 40L
Ancient egypt developed around which body of water a. Black Sea b. Red Sea c. Nile River d. Persian Gulf
Japan proved to the world that it was a rising power by defeating Russian troops in 1905, which led to the creation of the Treaty of Portsmouth. Please select
Use polymer in a sentence
One way to remove nitrogen oxide from smokestack emissions is to react it with ammonia: 4 NH3 (g) + 6 NO (g) ----------> 5 N2 (g) + 6H2O (I) Fill in the blan
The Battle of Bunker Hill in 1775 helped to answer whether the Americans would win the war. who the American leader was. how the Americans would fight against t