mayaaaa69 mayaaaa69
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

i need help with these assignments anybody willing to help? ! must include ratio tables! and i only need to do question 4

i need help with these assignments anybody willing to help must include ratio tables and i only need to do question 4 class=

Respuesta :

bangbangchrain
bangbangchrain bangbangchrain
  • 24-02-2021

Answer:

4.a

Step-by-step explanation:

hope it helps

Answer Link

Otras preguntas

At a sporting event, the price for 3 cheeseburgers and 2 cups of lemonade is $14 and the price for 2 cheeseburgers and 4 cups of lemonade is $12. How much does
what is the difference between an idol and a hero
Which is the best source of a historical evidence to learn about how an event unfolded? A) a historical novel that takes place during the event B) a political
What is the square root of a 1,000,000
why its important that skull joints cannot move
'2aa4b' is a 5 digit number and when its divided by '36' it gives '11' as remainder. What is the sum of the values 'a' can have.
What is the equivalent of 3/6
For her phone service, Martina pays a monthly fee of $28 , and she pays an additional $0.06 per minute of use. The least she has been charged in a month is
What is the price of one pound of bananas if 5 pounds cost 4.25
Which describes Asoka? A. an Indian prince who gave up luxury to help his people B. a king and poet who wrote the Epic of Gilgamesh C. a warrior-ruler who