ariannaludwig09 ariannaludwig09
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada


I bought my mom a pack of masks for Christmas. The cost of the 3-pack was $10.95. How much did each mask
cost?

Respuesta :

nishamystica
nishamystica nishamystica
  • 24-02-2021

Answer:

$3.65

Step-by-step explanation:

You spent $10.95 for a set of 3, to find the cost of each one individually you just divide the cost by the number of items.

Answer Link

Otras preguntas

Some might say management is an art. Being a great manager, however, takes not only a good educational background and understanding of the organization, but als
3.920 * (1.018)^x = 5.500X=?​
How did the Soviet plans for Eastern Europe differ from those of other Allies?
PLEASE HELP ASAP!!! NEED HELP ON EXAM !! will give brainliest !! Which element is necessary to form a protein molecule but not a carbohydrate molecule? Question
how a surface mine can cause a permanent change to a local biological community ?
plox answer will make u brainliest
What is OPEC and how did it impact the world in 1973?
What is the potential difference in charge called
PLEASE HELP AND I WILL GIVE LOTS OF POINTS!!!!!! What factors do you think might be making it difficult for farmers to treat this disease in their banana plants
Traditionally, the music industry signed multi-year contracts with artists and sold copyright-protected music through established distribution channels. A shift