ariannaludwig09 ariannaludwig09
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada


I went to the store and bought 4 packs of nerds for $0.98 each and a pack of Little Debbie cakes for $2.15. How
much money did I spend?

Respuesta :

quinnsison3 quinnsison3
  • 24-02-2021

Answer:

6.07

Step-by-step explanation:

Answer Link
marinkupfer marinkupfer
  • 24-02-2021
$6.07 because .98x4 = 3.92 and 3.92 + 2.15= 6.07
Answer Link

Otras preguntas

Which substance should the nurse include in the teaching plan for a teenager with acne who has requested information about cleansing the affected skin?
(PICTURE INCLUDED) The graph below represents which system of inequalities? y > 2x - 3 y > -x - 3 y < 2x - 2 y < -x + 3 y ≤ 2x -2 y > -x + 3 No
Quitting tobacco use is usually very easy. true false
Thanks to a relatively new vaccine, most ________ can now be prevented if people are vaccinated before they become sexually active.
The debate in washingtons administration over whether the united states should suspend the franco-american alliance treaty of 1778 reflected a basic disagreemen
When predicting behavior, an important idea to remember concerns the extent to which a situation overwhelms the effects of individual personalities by providing
Over which interval does the exponential show a more rapid rate of change?
Joel, a nine-year-old boy, was experiencing fatigue, an inability to experience pleasure, concentration problems and had suicidal ideation. after talking to a t
What is this function’s input if its output is 11? f(x) = 2x + 5 1, 2, 3, 4
Which two countries were the main allied powers at the beginning of the world war 2