shellywang508
shellywang508 shellywang508
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

Shellie spent $10.56 on oranges that cost $0.88 per orange. How many oranges did she purchase?

Respuesta :

oliviasells2018
oliviasells2018 oliviasells2018
  • 24-02-2021

Answer:12

Step-by-step explanation:

10.56/.88 is 12

Answer Link
ayaanff999
ayaanff999 ayaanff999
  • 24-02-2021

Answer:

12 is the answer

Step-by-step explanation:

Pls mark as branlist

Answer Link

Otras preguntas

If n = 39 How many pears does David have?
Where did the early Inca settle? Machu Picchu the valley of Cuzco the Andes Mountains the Amazon Rainforest
The ancient Mayans believed that their ancestors originally came from
Express 0.62727272 as a fraction
Which of the following is an acceptable kind of car insurance? A. Personal injury protection of $5,000. B. Property damage liability of $5,000. C. Bodily injury
Which chemical equation represents a redox reaction
Jalen says that 60% of his teammates are over 70 inches. Is Jalen's statement correct? 73, 61, 62, 59, 75, 60, 74, 75, 78, 69, 70 A. No, because there are 5 pla
A 0.015 kg marble sliding to the right at 22.5 m / s on a frictionless surface causes an elastic frontal collision with a 0.018 kg marble moving to the left at
Between which two values would 50% of the data lie? Select all that apply. 15 and 40 yes 15 and 45 yes 40 and 50 45 and 50 yes 45 and 60 you can answer if you w
How did dollar diplomacy help to consolidate U.S. financial control in Latin America?