LylaFlorence
LylaFlorence LylaFlorence
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Someone help please!!

Someone help please class=

Respuesta :

Kritika3
Kritika3 Kritika3
  • 26-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

  1. 3x + 15
  2. 3x - 15
  3. -3x - 15
  4. -3x + 15
  5. 15 + 3x
  6. 15 - 3x
  7. x² + 5x
  8. 10x - 2x² + 2xy

hope it helps:)

Answer Link

Otras preguntas

7. Napoleon sold the Louisiana Territory to the United States because
17+3.6btw it's an decimal
How can I write repeated multiplication using powers
Which option can be a benefit for an organization that embraces diversity? A. good media coverage B. increased productivity C. low costs because they can pay lo
Uno de los proyectos de nuestro club es hacer trabajo voluntario los sábados en el _____. allí preparamos y servimos comida para la gente sin hogar.
What is the perimeter and area
what sort of resources would people have used years ago to give an accurate " earth discription?" Think about the types of things you would need to address the
the ratio of oil to vinegar in certain salad dressing is 8 to 5 how much oil must be blended with 7 liters of vinegar for that recipe?
15 ounces of gold cost $6058.50 find the unit rate in dollars per ounce
please help me with this