eatmycatplzyt
eatmycatplzyt eatmycatplzyt
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Sam bought 9 ounces of cheese for $3.24. Joe bought 7 ounces of cheese for $3.22. Who got the best deal?

Respuesta :

banatangerineman
banatangerineman banatangerineman
  • 26-02-2021

Answer:

Sam

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Help!!!!!!!!!!!!!!!!!
PLEASE HELP ME WITY THIS!!!
Anne has a 1/4 cup scoop that she uses to pour kernels into a popcorn popper. She uses one full scoop for each batch of popcorn. Anne has 7 cups of popcorn. How
which action is a way to carry out smart growth
The ratio tables at the right show the comparison of books to games at Bert's Store and at Gloria's Store. Complete the ratio tables. Which store has the greate
Find the difference (2/7x-3) - (5/2+1/5y)​
The path of electric current is known as___
i need help on this does any body know
How are triangles related to quadrilaterals?
Why is my schlong so small?