uuuuuuuo uuuuuuuo
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP I HAVE 3 MINUTES TO TURN THISS IN HELPPPP!!!!! You bought 10 Frisbees for $11.90. What was the cost per Frisbee?

Respuesta :

annieflvs
annieflvs annieflvs
  • 25-02-2021

Answer:

each frisbee costs $1.19

Answer Link
ssdandreasd
ssdandreasd ssdandreasd
  • 25-02-2021

Answer:

It should be $1.19 I hope this helps

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the momentum p, in the laboratory frame of reference, of a proton moving with a speed of 0.805 c. use 938mev/c2 for the mass of a proton.
What color changes did you observe when you added Sudan solution to water?
What is the equation of the line that passes through (12,-3) and is perpendicular to y = -6x + 4?
-6x+5-4(x-1)=-4x-(5x-3)+4
Where in your home would you most likely be if you were having dinner with your family? el dormitorio el baño el comedor la cocina la sala de estar
which word phrase represents the following expression r ÷ 6 ?
In Herman Melville’s, what does the final paragraph indicate about the relationship between humanity and nature?
The distance wind travels across open ocean water is called
Explain why life is abundant in the surface zone but scarce in the deep zone.
No democrat has won texas in a presidential race since ________.