samhassomuchswag samhassomuchswag
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

A company orders 18 boxed lunches from a deli for $223.20. If each boxed lunch costs the same amount, what is the unit cost of each boxed lunch?

Respuesta :

jhamariengland
jhamariengland jhamariengland
  • 25-02-2021
$223.20 / 18 = $12.40

Unit price of one boxed lunch = $12.40
Answer Link

Otras preguntas

what are stalactites?
If the supplement of an angle is two-third of itself ,then its supplement is
what is dry lightning?
jem boy wants to make his 8-meter square pool into a rectangular one by increasing its length by 2m and decreasing its width by 2m .jem boy asked your expertise
In the thermal decomposition of copper carbonate, the black solid left behind weights less than the original copper carbonate . Why?
1. (k+7)² =2892. (2s-1)² =2253. (x-4)² =169please help me answer these :)
Why do People Tell Actors to Break a Leg?
16. The spreading of sound waves around openings in barriers is called A. reverberation. B. an echo. C. diffraction. D. refraction.
what is a subspecies?
in the given figure , the value of x is